Ayres, duyu bütünleme teorisi ve müdahalesini ortaya koyan, değerlendirmeler geliştirmiş ve birçok çalışma yürütmüş olan araştırmacı ve klinisyendir. Yaptığı çalışmalardaki faktör analizlerinde; tutarlı duyu bütünleme fonksiyon ve disfonksiyon kalıplarını ortaya çıkarmıştır. Bu kalıplar tipik gelişen çocuklarda hangi duyusal ve motor alt birimlerin nasıl geliştiğini anlamamızı ve bu alt birimlerdeki problemlerin öğrenme ve davranışları nasıl etkilediğini çeşitli yollarla tanımlayabilmemizi sağlayarak direkt müdahale için gerekli olan, değerlendirme verilerinin deneysel olarak yorumlanabilmesine yardımcı olur.

Uluslararası standartları sağlayan ülkemizde bu nitelikte tek olan Ayres Duyu Bütünleme Sertifika Programı sonrası pratik uygulamaya dayalı olacak “İleri Düzey Duyu Bütünleme Eğitimi” sizleri klinik uygulamalarınızda farklı bir noktaya taşıyacaktır. Dört tam gün boyunca klinik ortamda müdahale üzerine süpervizyon eğitimini tamamlayacağınız bu organizasyon sonucunda hem veriye dayalı karar verme basamaklarına yeniden değinecek, kapsamlı değerlendirmenin yorumlanması ve müdahale stratejileri konusunda bilgilerinizi güncelleyebileceksiniz. Bunun yanında kendi vakalarınız üzerine derinlemesine konuşabilecek ve kafanıza takılan sorulara yanıt bulabileceksiniz.

Kayıt için kursiyerlerin mutlaka daha önce Ayres Duyu Bütünleme Sertifika Programını başarıyla tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Erg. Duygu Demirbaş - 0505 052 3880