Çocuğunuzla oynayarak onunla aranızda oluşacak pozitif duygusal ve duyusal deneyimler ile hayatının bilişsel, duygusal ve motor kısmına destek olabileceğinizi biliyor musunuz? 
Peki ya ben oynayamıyorum, çocuğumla ortak bir dil kuramıyorum diyerek oyundan çekildiğiniz zaman, onun beyin gelişimi için yeterli duyusal bilgilerin ve anlamlı karşılıklı iletişimin oluşmasında eksikliklere, bunun da onun gelişiminde zorluklara neden olabileceğini düşündündünüz mü? Kafanızda sorular ve baktığınız tüm bilgi kaynaklarında farklı bilgiler var ve toparlayamıyor musunuz? Yapılan bu tür eğitimler çok teknik bir dil içeriyor ve sonunda pratiğe dair elinizde çok şey olmadığını mı düşünüyorsunuz? O zaman biz size farklı bir perspektif sunacağız.

Etkili oyun teknikleri seminerimizde ne anlatılacak peki? 

Çocukların profillerine uygun duygusal ve duyusal desteği, fiziksel çevreyi ve etkileşimi sunabilmenin yöntemlerini konuşacağız. Beynin plastik olduğunu etkileşim içeren ve doğru yönlendirilen bir oyunun çocuğun akademik becerilerini ve sosyal becerilerini nasıl etkilediğini tartışacağız.

Ayrıca seminerin bir sonraki adımında; bebekler ve çocuklar ile ebeveyn / bakım verenlerin oyun videolarının değerlendirilmesi ve etkili oyun stratejileri konusunda yönlendirilmeleri  bulunuyor. Kendi çocuklarınızın profillerini öğrenebilir, oyun becerilerini nasıl geliştirebileceğiniz hakkında stratejiler edinebilirsiniz. 
Soru ve cevaplar bölümünde oyun ve öğrenme hakkında merak ettiklerinizi ve etkileşim içeren bir oyunu nasıl yönlendireceğinizi öğrenebilirsiniz !!!

İlk bölümde sunacağımız videolar ile biz anlatırken ikinci bölümde sizin videolarınız ile birlikte konuşacağız. Seminerin sonunda cebinizde kalacak birkaç oyun önerisini de yazılı vereceğiz. Bol oyunla ve eğlenceyle kalın.