Duyu Bütünleme ve Çocuk

Altta Yatan Duyusal Zorlukları Anlamak

25. Yıl Dönümü Baskısı

A. Jean Ayres, Ph.D.

2016

 

Duyu Bütünleme Teorisinin yaratıcısı olan A. Jean Ayres tarafından 1979 yılında kaleme alınan bu klasikleşmiş kitabın, güncellenmiş, ebeveyn dostu bir baskısı artık Türkçe. Orijinal basımındaki bilgileri koruyan hem ebeveynler hem de profesyoneller arasında bu kadar olan Sensory Integration and Child bu konuda en iyi kitap olmaya devam ediyor. Florence Clark'ın yeni bir önsözü ve duyu bütünleme alanında tanınmış uzmanların yorumlarıyla, bu cilt duyu bütünleme bozukluğunun, nasıl tanınacağını ve bu konuda ne yapılacağını açıklıyor. Yararlı ipuçları, kontrol listeleri, soru-cevap bölümleri ve ebeveynler için kaynakları ile daha bilgilendirici ve kullanışlıdır. Ebeveynler için vazgeçilmez bir okuma olan bu kitap aynı zamanda terapist, ebeveynler ve öğretmenler arasındaki iletişimi geliştirmenin mükemmel bir yoludur. Florence Clark'ın da önsözünde belirttiği gibi:

 

"A. Jean Ayres’in bu kitabın ilk basımına ait taslağı tamamladığı zamanı çok iyi hatırlıyorum. Ayres Kliniği’yle bağlantısı olan bizler okumak için hiç vakit kaybetmemiştik. Bu kitabın duyu bütünleme ile ilgili geçmişi olmayan ebeveynler ve profesyoneller hedef alınarak yazıldığını biliyorduk ve bu karışık teori ve müdahalenin kolayca erişilebilir bir versiyonun yazılabileceğinden şüphe duyuyorduk. Ancak okuduktan sonra Dr. Ayres’in dehasından eskisinden çok daha fazla etkilendik. Hayal edilemez bir şeyi yaptığıyla ilgili hiç şüphe yoktu. Duyu bütünleme teorisi ve tedavisiyle ilgili anahtar fikirleri günlük dile çevirirken adeta bir başyapıt üretmişti. Kitap duyu bütünleme bozukluklarının doğasını, bu zorlu problemlerin ailelerin hayatlarına nasıl gölge düşürdüğünü ve yardım etmek için neler yapılabileceğini açıkça anlatıyordu”

 

Önsözünün bile heyecan ve merak uyandırdığı bu kitaba sizlerin Türkçe ulaşacak olmasının mutluluğu ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çok yakında www.terapimarketi.com.tr üzerinden Duyu Bütünleme ve Çocuk kitabına ulaşabileceksiniz!