Perception-Action Approach Seviye 1 & 2 , İstanbul

Tarihler: 20-24 Haziran 2020

Perception-Action Approach: Seviye 1 İçerik

 

Perception-Action (Algı – Aksiyon) teorisi, dinamik sistemler teorisi ve nöronal grup seleksiyon teorisi gibi motor gelişimi tanımlamak konusundaki en modern teoriler, anlatılacak müdahalenin temelini oluşturmaktadır. Bu yaklaşım (Perception-Action Approach), çocuğun kendiliğinden ve daha aktif bir şekilde çevresini keşfetmesine izin verir, bununla birlikte işlevsel ve amaca yönelik aksiyonlar ile uyumluluğu, varyasyonu ve hareketteki kompleksiteyi destekler.

Eğitim oturumlarında teorik dayanakları ve yaklaşımın temel kavramlarını örneklendirebilmek içinçocuk videoları kullanılmaktadır. Gerçekleştirilen müdahale oturumları katılımcılar için pratik deneyim sağlamayı amaçlamaktadır.

Perception Action Approach modelini anlayabilmeniz, bu yaklaşım ile bir çocuğu daha iyi değerlendirebilmeniz ve müdahaleler hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmeniz için demo oturumları programa dahil edilmiştir.

Bu program farklı seviyelerdeki klinisyenler için tasarlanmıştır.

 

Seviye 1 Programının Amaçları:

Kursun tamamlanmasından sonra katılımcılar;

*Perception Action Approach’ın teorik temellerini tanımlayabileceklerdir.
*Perception Action Approach’ın temel kavramlarını tanımlayabileceklerdir.
*Perception Action Approach kullanarak çocuk ve yetişkinlerin spontane hareketlerini analiz edebileceklerdir.
*Perception Action Approach m
üdahelelerinde varyasyon ve adapte edilebilirlik açısından
efektif hareket ve postüral kontrolü sağlamak için manuel rehberlik tekniklerini kullanabilecekler.

*Perception Action Approach’ın temel kavramlarını; bir bireyi değerlendirme ve tedavi planlarınıoluştururken kullanabilecekler.

 

Seviye II Programının İçeriği:

Seviye 2 programı, Seviye I programındaki manuel rehberlik teknikleri prensiplerini, Perception-Action Approach’ın teorik temellerini ve temel kavramlar hakkındaki bilgileri daha kapsamlı bir şekilde sağlar. Gözlem becerileri, değerlendirme ve manuel rehberlik teknikleri prensiplerinin pratiğüze-rinde durulmaktadır. Katılımcılar bu yaklaşımı pratik oturumlarda hareket bozukluğu olan çocuklar ile kullanabilecekler, müdahalelerini yorumlayıp ve tartışabileceklerdir. Danışan videoları, grup tartışmaları, pratik uygulamalar ve ncel literatür tartışmaları da bu kursun ayrılmaz bir parçasıdır.

 

Seviye II Programının Amaçları:

Program süresince ve program tamamlandıktan sonra katılımcılar;

*Perception-Action teorisinin temel prensiplerini ve çocuklarda görülen gelişimsel komponentleri tanımlayabilecekler.

*Kurs süresince belirli çocuklarda Perception-Action Approach prensiplerine göre tedavi planı oluşturup ilgili müdahaleleri gerçekleştirebilecekler.

*Genel gelişimde Perception-Action Approach modeli, hareketin varyasyonu ve önemi ile ilgili araştırmaları tartışabilecekler.

 

Program Eğitimcileri:

 

Elaine Becker, PT, DPT, MA, PCS

Dr. Elaine Becker, New York Üniversitesinde klinik fizyoterapi Doktora (DPT) programında klinik doçent ve klinik eğitim direktörüdür. ABPTS çocuk kliniği uzmanı, Perception-Action Approach Enstitüsü (IPAA) kurucu üyesi ve eğitim komitesi eş başkanıdır. P-A yaklaşımının öğretim görevlisi olarak, ulusal ve uluslararası alanda birçok eğitim vermiştir. Ayrıca New Jersey'de bebekler, çocuklar, ergenler ve aileleriyle çalışan bir fizyoterapisttir.

 

Lisa N. Scher, PT, C/PAA, C/PAA

Lisa N. Scher, ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda pediatrik fizyoterapist, ergoterapist ve dil-konuşma terapisti grubuna sunulan Perception-Action Approach eğitmenidirÖzel bir pediatrik terapi merkezinin sahibidir ve pediatrik fizyoterapi alanında 35 yıldan fazla bir deneyime sahiptir. Bayan Scher, Perception-Action Approach Enstitüsü kurucularından biri olup, kurs yönetimi direktörü olarak yönetim kurulunda bulunmaktadır. Halen Nicklaus Çocuk Hastanesi, Miami Lakes Polikliniğinde çalışan bir fizyoterapisttir. Klinik uzmanlığı, kurs geliştirme yetenekleri ve ilgi çekici ve etkili öğ-retme ve rehberliği ile tanınır.

 

Programı tamamlayan bütün katılımcılar Perception-Action Approach Enstitüsü (IPAA) onaylı sertifikalarını alarak C/PAA ünvanı alacaktır ve isimleri IPAA web sayfasında dizilenecektir!

DETAYLAR:

Program Tarihi: Çok yakında..
Program Adresi: Sense On, Kavacık-İstanbul

 

Programa Kimler Katılabilir:

Fizyoterapist, Ergoterapist ve Dil-Konuşma Terapistleri ya da bu bölümlerin son sınıf öğrencileri
 

     Program Kontenjanı: 20 kişi ile sınırlıdır!

Kayıt ve Detaylı Bilgi İçin: 

Program Koordinatörü   Erg. Duygu Demirbaş
Tel→0537 790 2507 - 0505 052 3880
E-Mail: duygudemirbas@senseon.com.tr

IPAA ile ilgili detaylar için: http://www.perceptionaction.org/

 

 

Planlanan Eğitim Tarihleri:

 

2021 Programımız çok yakında sizlerle paylaşılacaktır. 

Detaylı bilgi almak için 0505 052 3880 - 0537 790 2507 bu numaralardan bizlere ulaşabilirsiniz.